Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Stan surowy

  • ŚCIANY Beton komórkowy to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom (fot. H+H POLSKA)

    Na mur beton naturalnie!

    Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Za jego wyborem przemawiają: łatwość obróbki, odpowiednia wytrzymałość, naturalny proces produkcji oraz wysokie parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Szeroka oferta H+H to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom. Materiał prasowy.
  • STROPY PANELOWE Strop może być czynnikiem wpływającym na komfort akustyczny w domu (rys. Eryka Rakoczy)

    Ciche stropy panelowe

    Przez wielu inwestorów niesłusznie bagatelizowana, akustyka stropu ma ogromne znaczenie dla codziennego komfortu domowników. A stropy panelowe są jednymi z „najcichszych”.
  • SILIKATY Trwałe i zdrowe elementy z wapna i piasku to sprawdzony budulec na każdą ścianę w domu (fot. H+H)

    Silikaty na każdą ścianę

    Silikatowe bloczki murowe to materiał, który zapewnia wieloletnią trwałość, bezpieczeństwo i energooszczędność. Jakie rodzaje ścian można z nich wznosić?
  • STROPY PANELOWE Wysoka temperatura przyspiesza utratę wilgotności, a to dla świeżego betonu bardzo niekorzystne. Sprawdź, jak zapewnić właściwą pielęgnację stropu we wczesnej fazie wiązania (fot. stropy.pl)

    Pielęgnacja stropu latem

    Roboty budowlane idą pełną parą. Pamiętajmy jednak, że upał daje się we znaki nie tylko nam, ale i świeżym betonowym konstrukcjom. Zobacz, jak dbać o strop Teriva Panel we wstępnej fazie dojrzewania.
  • PYTANIA I DYLEMATY Deskowanie pod strop zawsze powinno się zwilżyć - jeśli pada, deszcz wyręcza wykonawców (fot. KMR)

    Czy deszcz może zaszkodzić szalunkom pod strop?

    Robimy strop monolityczny. W trakcie rozkładania zbrojenia, przez dwa dni padał deszcz, nocą obficie. Czy nie zaszkodzi to szalunkom, nie osłabi drewna? Albo nie wpłynie na jakość betonu?
  • CERAMIKA Popularna ściana dwuwarstwowa Porotherm – pewność, trwałość i bezpieczeństwo tkwi w systemie (fot. WIENERBERGER)

    Ściana z ceramiki? Wybierz kompletny system!

    Decydując się na sprawdzoną markę pustaków ceramicznych Porotherm poza produktami podstawowymi otrzymujemy w komplecie szereg takich, które ułatwiają i usprawniają budowę, a co za tym idzie zapewniają najwyższą jakość gotowych ścian i skracają czas realizacji całej inwestycji.
  • STROPY PANELOWE Zobacz, jak krok po kroku przebiega montaż stropu panelowego Vector (fot. stropy.pl)

    Strop Vector krok po kroku

    Nazywany „gęstożebrowym stropem zespolonym”, Vector to strop panelowy zbudowany z cienkich prefabrykowanych płyt z fabrycznie przygotowanym zbrojeniem, przeznaczonych do zabetonowania. Zobacz, jak przebiega jego montaż od projektu po rozformowanie.
  • BUDOWLANE DETALE Murując ściany na cienkie spoiny, nie wolno dopuścić do zbyt szybkiej utraty wilgotności ze świeżej zaprawy (fot. H+H)

    Spoiny cienkowarstwowe – odpowiednie warunki

    Murowanie ścian na zaprawę klejową jest wygodne, czyste i dokładne. Do czasu związania cienka warstwa zaprawy jest jednak narażona na zbyt szybkie wysychanie. Lato za pasem - zobacz, w jakich warunkach (nie) murować.
  • STROPY PANELOWE Poza prefabrykowanymi płytami, do montażu stropu panelowego potrzebne będzie jeszcze zbrojenie dodatkowe, podpory, kształtki wieńcowe, beton i materiały pomocnicze. Zobacz artykuł (fot. stropy.pl)

    Płyty stropowe – i co jeszcze?

    Zbrojenie rozdzielcze, beton, kształtki wieńcowe, stemple, materiały pomocnicze… Zobacz, co - poza prefabrykatami - będzie nam potrzebne przy stropach panelowych.
  • STROPY PANELOWE Stropy panelowe nie wymagają wielu podpór montażowych, a niektóre da się wykonać nawet bez ustawiania stempli (fot. stropy.pl)

    Ile stempli pod stropem?

    Czy da się zrobić strop bez stemplowania? Jeśli mamy strop panelowy, to często się da. A tam, gdzie konieczne są podpory montażowe, potrzeba ich niewiele, co znacząco skraca czas prac przygotowawczych i ułatwia organizację budowy.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger

    Nowy pustak Porotherm 25 K P+W

    Nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger do wykonywania kanałów instalacyjnych lub żelbetowych trzpieni w ścianach dwuwarstwowych w technologii tradycyjnej.
  • BUDOWLANE DETALE Jakich narzędzi można lub przeciwnie - nie należy używać do cięcia bloczków z betonu komórkowego? (fot. H+H)

    Czym ciąć bloczki z betonu komórkowego?

    Pojedyncze bloczki poddadzą się nawet powszechnie używanym uniwersalnym piłom warsztatowym, ale do celów budowlanych powinno się używać narzędzi profesjonalnych, które przyśpieszą prace i zapewnią właściwą precyzję cięcia.
  • INNE Stosowanie gotowych rozwiązań murowych H+H ułatwia wygodne i bezbłędne wykonanie pionów instalacyjnych (fot. H+H)

    Piony instalacyjne – rozwiązania H+H

    Gotowe rozwiązania H+H pozwalają w łatwy i szybki sposób wymurować ściany z ukrytymi przewodami pod instalacje kanalizacyjne, wodociągowe i wentylacyjne.
  • BUDOWLANE DETALE Zobacz, jak poprawnie wykonać nadproże Porotherm 23.8 w ścianach z ceramiki (fot. WIENERBERGER)

    Wykonanie nadproża Porotherm na ścianie jednowarstwowej

    Belki nadprożowe muszą być prawidłowo osadzone na murze, a żeby nadproże nie stanowiło mostka termicznego, należy je też odpowiednio docieplić. Zobacz, jak to zrobić.
  • STROPY PANELOWE Stropy panelowe można montować praktycznie przez okrągły rok, tylko w wyjątkowo złych warunkach pogodowych prace należy wstrzymać (fot. stropy.pl)

    Stropy panelowe vs pogoda

    Kiepska aura popsuła już niejeden budowlany harmonogram. Stropy panelowe są na kaprysy pogody dość odporne, ale nawet im nie zawsze są obojętne złe warunki. Zobacz, kiedy można bezpiecznie montować strop, a kiedy lepiej wstrzymać prace.
  • WYKOŃCZENIE Uszkodzony narożnik łatwo naprawić samodzielnie - zobacz podpowiedzi eksperta Baumit (fot. BAUMIT)

    Jak naprawić uszkodzony narożnik ściany?

    Obtłuczone narożniki ścian to zmora rodziców małych dzieci… I nie tylko. Chwila nieuwagi, twardy przedmiot – i uszkodzenie gotowe. Na szczęście można je łatwo naprawić i wcale nie trzeba do tego wzywać fachowca. Zobacz podpowiedzi eksperta Baumit.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Nowe łączniki Porotherm - nierdzewne, uniwersalne, do każdego typu ścian (fot. WIENERBERGER)

    Nowe łączniki Porotherm

    Kompleksowa oferta rozwiązań ściennych Porotherm została uzupełniona o nowe nierdzewne łączniki murowe o wysokiej trwałości i wszechstronnym zastosowaniu.
  • ŚCIANY W produkcji wyrobów grupy H+H wykorzystywane są jedynie produkty pochodzenia naturalnego, powszechnie występujące w naszym otoczeniu (fot. H+H)

    Dom w zgodzie z naturą

    Silikaty i beton komórkowy - w obu do produkcji wykorzystywane są te same, powszechnie występujące surowce pochodzenia naturalnego. Skąd zatem tak odmienne właściwości finalnych wyrobów? I co wybrać do budowy domu?
  • BUDOWLANE DETALE Zobacz, gdzie w stropie Teriva Panel można bezpiecznie wykonać przejście instalacyjne i jakie może mieć rozmiary (fot. KONBET, stropy.pl)

    Przejście instalacyjne w stropie Teriva Panel

    Dzięki lekkiemu wypełnieniu z pianobetonu, otworowanie stropu Teriva Panel jest łatwe. Płyt nie możemy jednak dowolnie „dziurawić”. Zobacz, gdzie bezpiecznie umiejscowić wycięcie i jakie może ono mieć maksymalne wymiary.
  • PYTANIA I DYLEMATY Zaprawa z ziarnem podporowym ma grubsze kruszywo niż zwykła i ułatwia murowanie ciężkich silikatowych elementów (fot. Adam Penger)

    Co to jest zaprawa z ziarnem podporowym?

    Budujemy dom z silikatów. Wykonawca zaproponował, że do murowania użyje zaprawy z ziarnem podporowym. Co to jest i czym się różni od zwykłej zaprawy?