Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Stan surowy

  • INSPIRACJE Dzięki zagęszczeniu, przestrzenie między prętami w dolnej części ogrodzenia zmniejszone są do 75 mm (fot. PLAST-MET)

    Bezpieczne ogrodzenie

    Ogrodzenie frontowe AMETYST ma w dolnej części zagęszczone pręty, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci i właściciele niewielkich zwierząt domowych.
  • BUDOWLANE DETALE Ściany z betonu komórkowego murowane na zaprawę klejową wymagają ścisłego przestrzegania wytycznych i dbałości o czystość podczas prac (fot. H+H)

    Technika cienkich spoin

    Ściany z betonu komórkowego i silikatów muruje się na zaprawę do spoin cienkowarstwowych. Nie jest to trudne, ale wymaga przestrzegania kilku istotnych zaleceń oraz wykonawczej staranności.
  • KOŁO PZITB

    Branżowy niezbędnik!

    Poradnik „Prawo budowlane 2020. Uczmy się wspólnie” - opracowanie omawiające najważniejsze zmiany ustawy po 19 września 2020 r.
  • INNE

    Webinaria Geberit

    Studio Geberit zaprasza na cykl szkoleń online skierowanych m.in. do architektów, instalatorów, płytkarzy czy uczniów szkół technicznych.
  • BUDOWLANE DETALE Gotowe nadproża wymagają zachowania wskazanej przez producenta minimalnej długości oparcia na ścianie (fot. SOLBET)

    Oparcie nadproża prefabrykowanego

    Osadzając nad otworem okiennym lub drzwiowym gotowe zbrojone nadproże z betonu komórkowego, musimy pamiętać o zachowaniu po obu stronach minimalnej długości podparcia oraz o wypełnieniu spoin pionowych na krawędziach belek.
  • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Plastikowe butelki po wodzie świetnie sprawdzają się jako bezkosztowe

    Zabezpieczenie starterów

    Czym osłonić końcówki wystających z podłogi prętów zbrojeniowych?
  • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Pneumatyczne podtynkowe przyciski spłukujące mogą być umieszczone w odległości do 1,7 m od spłuczki (fot. GEBERIT)ległości do

    Zdalny przycisk spłukujący

    Umieszczany poza obrysem stelaża przycisk spłukujący ułatwia zgrabną aranżację łazienki i może poprawić komfort obsługi toalety. Jakie są możliwości projektowe, ograniczenia i wymagania montażowe?
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WIENERBERGER

    Drobna rewolucja

    Wienerberger rozszerzył ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych o kolejną nowość - pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix.
  • BUDOWLANE DETALE Dylatacja obwodowa oddziela podłogę od elementów konstrukcyjnych budynku (fot. PSPS)

    Dylatacja obwodowa

    Dylatacja obwodowa to niezbędny element każdej podłogi pływającej. Jak poprawnie wykonać ten detal?
  • BUDOWLANE DETALE Ściany nośne wewnętrzne powinno się murować równocześnie z zewnętrznymi, od razu z przemurowaniem (fot. SOLBET)

    Przemurowanie ścian nośnych

    W jaki sposób łączyć murowane z betonu komórkowego ściany zewnętrzne i nośne wewnętrzne, żeby ich przemurowanie było stabilne, równe i nie wpływało negatywnie na termikę?
  • JEDNOWARSTWOWE Z CERAMIKI Ścianom z ceramiki - w tym ścianom jednowarstwowym - przypisane są określone narzędzia, najpierw na etapie murowania, a potem wykańczania domu (fot. WIENERBERGER)

    Odpowiednie narzędzia i łączniki

    Stosowanie odpowiednich narzędzi do murowania i obróbki, a później dobór właściwych dla rodzaju przegrody systemów mocowania, to czynniki nierozerwalnie powiązane z przyjętą technologią budowy. Czego używać do ścian z ceramiki?
  • PROJEKTY - HOMEKONCEPT RADZI Odcinek 1 cyklu

    Rozmowa o przestrzeni

    Czym jest przestrzeń funkcjonalna? Od czego zależy wygoda i ustawność wnętrza? Jak nasze potrzeby wpływają na rozwiązania projektowe – i skąd czerpać inspirację? Na przykładzie pięciu gotowych projektów omawiamy domy w kontekście funkcjonalnego komfortu.
  • BUDOWLANE DETALE Połówkowe skrajne bloczki w narożniku ściany murowanej z silikatów umożliwiają zachowanie wiązania murarskiego (fot. H+H)

    Narożnik w ścianie murowanej z silikatów

    Aby zapewnić prawidłowe przemurowanie narożnika zewnętrznej ściany konstrukcyjnej z bloczków silikatowych, skrajne elementy należy docinać lub wstawiać w ich miejsce bloczki połówkowe.
  • BUDOWLANE DETALE Metalowe kotwy umieszcza się w osi planowanych ścian działowych (fot. H+H)

    Kotwienie ścian działowych

    Murowane ściany działowe łączy się ze ścianami nośnymi za pomocą stalowych łączników. Jak dobrać ich rodzaj i rozmieszczenie?
  • BUDOWLANE DETALE Warstwa wyrównawcza ma za zadanie zapewnić wysokość murów zgodną z projektem (fot. SOLBET)

    Warstwa wyrównawcza

    Jak w ścianach z betonu komórkowego poprawnie wykonać warstwę wyrównawczą pod stropem lub pod oknem?
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Silikatowo-silikonowy tynk daje szerokie możliwości ciekawego wykończenia fasady (fot. FOVEO TECH)

    Jeden tynk – wiele opcji

    Tynk Modelowany TSS 05, nowość w ofercie FOVEO TECH, pozwala kreować na fasadzie efekt przestrzenny dwukolorowy, a także wykończenie odwzorowujące deski, płyty trawertynu lub piaskowca albo beton.
  • INSPIRACJE Aluminiowy system podtarasowy ułatwia oraz przyśpiesza montaż (fot. JAF)

    Taras na aluminiowych legarach

    Taras z desek kompozytowych wymaga odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Firma JAF poleca legary aluminiowe - trwałe, sztywne i wygodne w montażu.
  • ŚCIANY Właściwy transport i rozładunek gwarantuje otrzymanie zakupionego materiału o deklarowanej jakości (fot. H+H)

    Bloczki ścienne przed budową

    Jak uniknąć uszkodzenia materiałów murowych podczas transportu i składowania?
  • INNE Dobra drabina to bezpieczeństwo i wygoda użytkownika (fot. KRAUSE)

    Drabina na miarę

    Profesjonalna drabina to atrybut zawodowego instalatora, ale jej zalety z pewnością doceni każdy, kto w domu lubi samodzielnie „podłubać” przy czynnościach remontowo-budowlanych. Jaki model wybrać?
  • WYKOŃCZENIE Poznaj prosty i wygodny sposób na ścianę działową w istniejącym pokoju (fot. TR)

    Działówka w istniejącym wnętrzu

    Chcesz szybko i „czysto” przedzielić pokój na dwa mniejsze? Możesz wykorzystać do tego lekkie poręczne elementy z betonu komórkowego murowane na suchy klej poliuretanowy.